یقین دارم سهم مترو از متمم پرداخت نشده است

– گروه شهری – شهرداری تهران در ماه‌های پایانی سال 92 متمم 3 هزار و 500 میلیارد تومانی‌اش را به شورا ارائه کرد. متمم بودجه در شهرداری به معنی پیش‌بینی افزایش درآمدهای شهرداری در آن سال و دریافت اجازه از شورا برای هزینه کردن آن است.

شهرداری از این بودجه هنگفت فقط 50 میلیارد تومان برای مترو و 700 میلیارد تومان از آن را برای پرداخت بدهی‌اش به پیمانکاران پروژه صدر در نظر گرفته بود. شورای شهر تهران با رویکرد سرعت دادن به ساخت مترو و گسترش حمل و نقل عمومی بودجه مترو را به 350 میلیارد تومان افزایش داد. این پولی است که شرکت مترو تهران می‌گوید به دست‌اش نرسیده که علت آن هنوز برای شورا مشخص نیست.

ابوالفضل قناعتی، عضو کمیسیون حمل و نقل و عمران شورا از کسانی است که دائما در این‌باره از شهرداری سوال کرده. معاون مالی و اداری شهردار و برخی دیگر از مدیران شهرداری تا امروز بارها به شورا آمده‌اند تا در این زمینه توضیح دهند اما قناعتی در گفتگو با CHN می‌گوید که «هنوز پاسخ روشنی» دریافت نشده است.

معاون مالی و اداری شهردار تهران هفته گذشته به شورای شهر آمده بود تا درباره عملکرد مالی شهرداری به اعضای شورا توضیح دهد. قناعتی می‌گوید سوال‌هایی درباره مسائل عمرانی هم در این جلسه مطرح شده است از جمله اینکه چرا اعتبار برخی پروژه‌ها واریز نشده و یا شامل مشمول زمان شده است.

به گفته این عضو شورای شهر تهران یکی از موضوع‌هایی که در این جلسه مطرح شد هم «سرنوشت متمم بودجه سال 92» بود اما دادوش هاشمی، معاون مالی شهردار با اشاره به اینکه موضوع متمم در دستور کار این جلسه نبوده و اطلاعات کاملی از آن ندارد توضیح درباره آن را به جلسه‌های آینده موکول کرده است.

قناعتی می‌گوید سوال کلی درباره متمم این است که «آیا این اعتبارها جذب شده‌اند؟ اگر جذب شده، هزینه شده‌اند و اگر هزینه شده‌اند کجا و به کدام پروژه‌ها پرداخت شده‌اند»؟ بنابراین شهرداری باید در کمیسیون عمران در این‌باره توضیح دهد.

این عضو کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه این کمیسیون درباره بودجه مترو بسیار حساس است یکی از سوال‌های روی میز را 350 میلیارد تومانی می‌داند که شهرداری باید به مترو پرداخت می‌کرده است اما قناعتی می‌گوید «یقین دارد که این بودجه پرداخت نشده است».

ماه‌ها از سوال‌های پی در پی اعضای شورا درباره متمم بودجه و بودجه‌ای که باید به مترو پرداخت می‌شد می‌گذرد. شهرداری در برخی موارد مدعی شده که این بودجه‌ها با تهاترها و بودجه‌های غیرنقدی پرداخت شده است اما همچنان شرکت‌های تابعه شهرداری مدعی‌اند که پولی دریافت نکرده‌اند. با این حال شورا همچنان در انتظار پاسخ قانع‌کننده‌ای از طرف شهرداری است و به نظر می‌رسد در این راه صبر زیادی دارد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه