اگر مواردی که در زیرذکر شده را روی پوست صورت بزنید، پشیمانی به دنبال خواهد داشت. تمام موارد یاد شده از توصیه های دکتر دیوید کلبرت ، متخصص پوست و مو و زیبایی در نیویورک سیتی و بنیانگذار محصولات کلبرت امی.دی است: ۱۰ چیزی که هرگز نباید روی صورت بگذارید ۱٫ اسپری مو به گزارش […]

اگر مواردی که در زیرذکر شده را روی پوست صورت بزنید، پشیمانی به دنبال خواهد داشت.
تمام موارد یاد شده از توصیه های دکتر دیوید کلبرت ، متخصص پوست و مو و زیبایی در نیویورک سیتی و بنیانگذار محصولات کلبرت امی.دی است:
۱۰ چیزی که هرگز نباید روی صورت بگذارید

0hc1t5hnkbqm8gez1vss

۱٫ اسپری مو

به گزارش پرشین وی ممکن است شنیده باشید که زدن اسپری مو به صورت می تواند به فیکس کردن آرایش کمک کند، ولی نباید هرگز آن را به صورت بزنید، چرا که حاوی لاک و الکل است که منجر به خشکی پوست خواهد شد و رطوبت پوست از بین رفته و چهره پیرتر به نظر می رسد. علاوه براین در اسپری مو موادی وجود دارد که می تواند باعث حساسیت پوست صورت شود.

۲٫ دئودرانت (ضدعرق)

تنها به این دلیل که دئودرانت از عرق زیربغل جلوگیری می کند، دلیل نمی شود که می توان آن را روی ناحیه صورت استفاده کرد تا از آب شدن آرایش در روزهای گرم جلوگیری کند. شما باید به پوست اجازه تنفس بدهید.

۳٫ رنگ مو

اگر به طور مداوم موهایتان را رنگ می کنید و می خواهید رنگ ابرو را با موهایتان هماهنگ کنید، از یک رنگ پایه گیاهی و یا ریمل ابرو استفاده کنید، چرا که فرمولاسیون آن ملایم تر است. رنگ موها همچنین می تواند موجب حساسیت پوست اطراف چشم و حتی سوزش و اشک چشم شوند.

۴٫ شامپو

موادی که برای شستشوی موها از آلودگی و چربی های اضافی وجود دارد ، برای پاک کردن پوست صورت یکسان نیستند. شامپوها به نحوی تولید شده که می تواند آلودگی را از سطح موها پاک کند و برای مولکول های حساس و ظریف پوست طراحی نشده اند. اگر به شستن صورت با شامپو ادامه دهید در نهایت پوستی خشک و پوسته پوسته خواهید داشت.

۵٫ سرم مو

تنها به این دلیل که روی برچسب محصول نام “سرم” درج شده به این معنی نیست که به گزارش پرشین وی می تواند برای پوست نیز مناسب باشد. در شامپوها موادی وجود دارد که به طور نرمال برای درمان چین و چروک و دیگر مقوله های پوستی استفاده نمی شود. علاوه براین این اکثر آنها حاوی عطر است که می تواند بسیار برای پوست صورت حساسیت ایجاد کند.

۶٫ لوسیون بدن

اگر چه استفاده زیاد از لوسیون برای بدن نتایج خوبی دارد، ولی لوسیون های بدن هرگز نباید روی صورت زده شوند، چرا که مواد موجود در آن سنگین تر و حاوی عطر هستند. برای پوست باید از محصولات ملایم تر استفاده شود.

۷٫ کرم های پا

این مورد اساسا بسیار غیرعقلانی است ولی اگر چیزی جز این مدل کرم را در اطراف خود ندارید، آن را هرگز در نزدیک پوست صورت استفاده نکنید، حتی اگر تنها یک قسمت کوچک خشک شده باشد. این کرم ها برای صورت بسیار قوی، ضخیم و چسبناک هستند. فرمولاسیون آنها به نحوی است که به پینه های عمیق پا راه پیدا کنند و به گزارش پرشین وی معمولا حاوی لایه بردارهای شیمیایی بوده که کاملا برای پوست صورت نامناسب است.

۸٫ لاک ناخن

ممکن است گاهی برای جشن کودکان و یا مناسبت های دیگر بخواهید صورت خود را رنگ کنید ولی توجه کنید که لاک ناخن تنها متعلق به ناخن است. لاک حاوی مولکول اکریلیک است که به راستی موجب خشکی پوست می شود. بنابراین در این مواقع تنها باید از رنگ های مخصوص نقاشی روی صورت استفاده کنید.

۹٫ اسید استیک همانند سرکه

اگر چه زدن سرکه به صورت مانند یک تونر عمل میکند ولی بهتر است به جای آنکه به طور مستقیم شیشه سرکه را از کابینت آشپزخانه بردارید از یک تونر حاوی مواد ملایم تر استفاده کنید. سرکه می تواند در طول زمان آب بیشتری از دست داده و غلیظ تر شود. بنابراین وقتی آن را روی پوست صورت می زنید، در واقع آن را می سوزانید.

۱۰٫ مایونز

اگرچه از مایونز می توان انواع ماسک های ابتکاری برای رطوبت رسانی به موها استفاده کرد ولی این بدین معنی نیست که قرار دادن آن روی صورت نیز همان مزیت را به دنبال دارد. مایونز از آنجا که بسیار اسیدی است به پوست اجازه تنفس نداده و می تواند منافذ پوست را مسدود کند.

منبع: پرشین وی

Share the post "۱۰ چیزی که هرگز نباید روی صورت بگذارید! +عکس"

  • Facebook
  • Twitter
  • Google+
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • E-mail

Related posts:

  1. ۵ چیزی که هرگز نباید به افراد مبتلا به دیابت بگویید!
  2. ۹ چیزی که هرگز نباید به فرزندتان بگویید (بخش دوم)
  3. ۹ چیزی که هرگز نباید به فرزندتان بگویید (بخش اول)
  4. آنچه که نباید در فیسبوک به اشتراک بگذارید!!
Tweet ۱۰ چیزی که هرگز نباید روی صورت بگذارید! +عکس - تصویر 2
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه