لبهای مات ظاهر خیره کننده ای به شما میبخشه، با یکباراستفاده از رژ لب مات بهشون علاقمند میشید و دیگران نیز اونو دوست خواهند داشت.

لبهای مات ظاهر خیره کننده ای به شما میبخشه، با یکباراستفاده از رژ لب مات بهشون علاقمند میشید و دیگران نیز اونو دوست خواهند داشت. بسیاری از مارکهای معروف در حال تولید رژهایی به رنگهای مات وکلاسیک با نوک نرم و ترکیب شده با مرطوب کننده میباشند، شما میتونید رنگهای طبیعی رو با این رنگهای مات ترکیب کنید، که ظاهرتون رو شگفت آور و خیره کننده جلوه بده. جالبه بدونید در هنر آرایشگری مات کردن لبها یکی از ترفندهای رایج میباشد.

۵ راه ساده برای مات کردن لب ها

در اینجا ۵ قدم براتون آماده کردیم که بهتون کمک میکنه کاملترین مات کردن لب ها را انجام بدین.
پوسته پوسته شدن
قبل از اینکه رنگ مورد نظرتون رو به لبها بزنید باید پوسته های خشک رو از لباتون پاک کنید، اگه لبها خوب تمیز نشوند ممکنه ظاهری عجیب غریب به خود بگیرند. پس همیشه مراقب این مسئله باشید. شما میتونید از یک نرم کننده لب شیر و عسل استفاده کنید. به آرامی نرم کننده را روی لبها بمالید و ماساژ دهید، این عمل پوست های مرده را از بین میبرد و همچنین لب را برای زدن رنگ رژ آماده میکند.
آماده سازی برای رنگ لب
به طور طبیعی پوست لب در تابستان خشک میشه. قبل ازاینکه رنگ مورد نظرتون رو به لبها بزنید باید پوستتون اماده شده باشد. شبها وازلین استفاده کنید تا لبها رو نرم و مرطوب نگه دارد. رنگهای مات خشک هستند پس همیشه پوستتون رو با آب تازه نگه دارید. آب نقش بسیار مهمی برای پوست دارد. همچنین میتونید از نرم کننده های لب قبل از زدن رژ لب استفاده کنید.
خط لب
از خط لب برای شکل دادن به لبها استفاده کنید. اگر از خط لبهای نوک تیز برای شکل دادن به لبهاتون استفاده کنید ظاهری غیرمعمول به اونها میدهد. لبتون رو با خط لب پر کنید تا رژ لبتون مدت زمان بیشتری باقی بماند.
رژ لب
بعد از شکل دادن به لبها حالا رژ لب مات رو با قلم به لبها بزنید، همیشه از وسط لبها شروع کرده و به طرفین امتداد دهید. برای یک ترکیب نرم و حتی صاف با دقت رژ را با خط لب هماهنگ کنید. این کار بسیار مهم است چون ترکیب کردن این دو باهم ظاهر لب را یکدست میکند. بسیاری از کمپانی ها رنگهای مات شگفت آوری دارند که زیبایی رو دو چندان میکند.
خشک و محو کردن
میتونید برای روشنی یا تثبیت رژ مقداری پودر درخشان کننده یا از یک پودر تثبیت کننده ی مات استفاده کنید. یک راه دیگر برای تثبیت رژ اینه که با پد، رژ اضافی رو از لباتون محو کنید.اینکار بعد جدیدی به لبهاتون میبخشد.

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه