Top 10 Chinese Inventions 1- آنها اولین چرخه تولید کاغذ را داشته اندشواهد تاریخی نشان می دهد که چینی ها خمیر اولیه کاغذ را در همه انواع آن داشته اند و حتی نشان می دهد که حتی در قرن  دوم مورد استفاده قرار می گرفته است. به هر حال ، تولید انبوه کاغذ بعد از […]

Top 10 Chinese Inventions

1- آنها اولین چرخه تولید کاغذ را داشته اند
شواهد تاریخی نشان می دهد که چینی ها خمیر اولیه کاغذ را در همه انواع آن داشته اند و حتی نشان می دهد که حتی در قرن دوم مورد استفاده قرار می گرفته است. به هر حال ، تولید انبوه کاغذ بعد از آن میسر شد، زمانیکه "کای لین" تکنولوژی تولید آن را بهینه کرد. کای لین یک خواجه دادگاه بود که روندی مبتنی بر له کردن پوست درخت ابداع کرد،از آن پارچه کتانی ،کنف درست کرد ، آن را در آب خیساند و گذاشت خشک شود و در مقابل نور آفتاب قرار گیرد. بدون او ، اکتشاف بعدی عملی و قابل اجراء نبود.

9 اختراع برتر چینی ها
 
9 اختراع برتر چینی ها

2- چاپ اصلی
چاپ های مکعب چوبی و چاپ های قابل حرکت نیز از ابداعات چینی ها هستند ، اگر چه بعدها این موضوع مشخص شد. اصلیت این مکعب های چوبی چاپی شامل حکاکی کارآکترهای چینی روی سطوح چوب بود و آنها با رنگ کردن مکعب ها می توانستند حروف مورد نظرشان را چاپ کنند. شواهد اولیه از این فرآیند از کاغذی کنفی برمی آید که به تاریخ ۶۶۰AD باز می گردد. قدیمی ترین دوره حیات کاما الماس است که حول و حوش ۸۵۸AD بوده است. زمانیکه چاپ قابل حرکت مورد استفاده قرار گرفت ، مفهوم و تصور کلی در ۱۰۸۸ AD شکل گرفت. اما تنها ۲۱۰ سال بعد ، در سال ۱۲۹۸AD بکار گرفته شد. برخلاف مکعب های چوبی چاپی ، کارآکترهای مختلف قابل حرکت بر مبنای قافیه طرح روی سطح میز مدور با سوله مرتب شد.


۳- آتش بازی و باروت
بسیاری از ما با این حقیقت آشناییم که چینی ها مسئول اکتشاف باروت هستند ،اکتشافی بدون اینکه مردم امروزه بفهمند چقدر برای کشتن یکدیگر پیچیده است. از طرف دیگر ، ما آتش بازی نداشتیم. به هر حال ، این کشف تصادفی بود و به قرن نهم باز می گردد. اصولا به عنوان پودر رفع روح مورد استفاده قرار می گرفت ، بعضی از اسلحه ها پنهانی از باروت استفاده می کردند و ۲۰۰ سال بعد زمانیکه کیمیاگران چینی فرمولی ۶ برابر مشتعل کننده از این ترکیب ارائه دادند اوضاع متفاوت شد.در حالیکه آنها قادر نبودند که آن را منفجر کنند ، باروت های تفنگ های اولیه به طور خطرناکی آتش افروز بودند بطوریکه برای تیراندازی و شعله افکن های اولیه عالی به نظر می رسیدند.

9 اختراع برتر چینی ها

۴- روش درمان جامع
درحالیکه شواهدی برای اکتشاف دارو با هم وجود ندارد ، چینی ها به طور قطع مکتشفان روند جامع درمان از قرن چهارم هستند حتی موسسه مشخصی برای متخصصانی که به امپراتور کمک می کردند داشتند و روی اجزاء تشکیل دهنده مواد غذایی نظارت می کردند. علاوه بر این ، کتابی در قرن چهارم AD منتشر شد که جزئیات آن در مورد غذاهای مختلف در درمان بسیاری از امراض مختلف نوشته شده بود، این نوشته ها از طریق آزمون و خطا توسط هو سیهوئی بدست آمده بود. در همان زمان ، داروی جامع چینی راه هایی داشت که در مورد تعادل هورمونی که همه امروزه در موردش صحبت می کنند کاربرد داشت.

9 اختراع برتر چینی ها

۵- چنگال و چوب های غذاخوری چینی
اگر شما فکر می کنید که چوب های غذاخوری چینی علامت تجاری و نشان غذا خوردن در چین هستند پس باید احتمالا بدانید که قبل از آن چنگال ها ابداع شده بودند. شواهد نشان می دهد که چنگال های استخوانی با ۲ تا ۳ پره ، تقریبا به سال۴۲۰۰BC می رسند. برخلاف این حقیقت که زمان حقیقی این اختراع ناشناخته است این ابزارهای غذاخوری تسط نجبا اختراع شده و به نظر می رسد که نشان دهنده شخصیت اجتماعی افراد بوده است. همچنین لازم است که به این نکته اشاره شود که چنگال ها در اروپا ۴هزار سال بعد مورد استفاده قرار گرفتند. به هر حال ، چوب های غذاخوری اقبال بیشتری از استقبال مردم را در بر داشتند و در بشقاب های سنتی چینی ها رواج بیشتری داشته اند به طوری که آنها بعدها به چوب های کوچکتر و ظریفتری تبدیل شدند.

9 اختراع برتر چینی ها

۶- اولین قطب نمای ثبت شده در تاریخ
دیگر اکتشاف تصادفی نظیر باروت ، اولین قطب نماست که برای هدف در نظر گرفته شده به کار برده نمی شد و نه مبتنی بر آهن ربا بود. در حقیقت ، آنها نیروی تولید شده آهن ربا را از طریق آهن حرارت دیده مستغرق در مایع ایجاد کردند و اولین کاربرد آنها به عنوان فال و پیشگویی بود. باستان شناسان همچنین قطب نمایی پیدا کردند که قرن سوم AD ابداع شده بود. و بر مبنای یک سیستم دنده ای و پیچیده کار می کرد و ارابه بندکشی نامیده می شود. این عقربه آهن ربایی قطب نما بعدها در سال ۱۰۸۸ توسط شین کو کشف شد و نوعی بود که ممکن است عینا نشان دهنده شمال باشد و بوسیله نیروی دریایی چین در سال ۱۱۱۹ مورد استفاده قرار می گرفت.

9 اختراع برتر چینی ها


9 اختراع برتر چینی ها

۷- پول کاغذی
پول کاغذی بیشتر به عنوان رسید مورد استفاده قرار می گرفت و اولین بانکی که از این مورد برای پول استفاده کرد به قرن ۷ ام AD باز می گردد. در حالیکه در اولین مورد تنها طبقه های ثروتمند و قدرتمند می توانستند از این پول کاغذی استفاده کنند ، کمبود مس باعث بوجود آمدن این نوع پول شد و بیشتر از سکه های آهنی مورد استقبال قرار گرفت. به هر حال ، اسکناس کاغذی چاپ شده بعدها بوجود آمد و در قرن ۱۱ مورد استفاده قرار گرفت یعنی با اختراع مکعب های چوبی چاپی!

۸- ذوب فلزات
متخصصین ذوب فلزات اولین ابداع کنندگان آهن و فرایند ذوب آن و همچنین استیل بودند(یعنی در قرن ۵ ام BC).همانطور که می دانید دوره ذوب آهن آلات از سال ۲۰۲ BC تا ۵۵۷AD رواج داشت. درست بعد از اینکه شرکت های خصوصی توسط ایالت جذب شدند یک امتیاز انحصاری ایجاد کردند. کیوو هایوین به عنوان مبدع این فرایند شناخته می شود.

9 اختراع برتر چینی ها
۹- ساعت های مکانیکی
ای ایکسینگ ریاضی دان و تارک دنیایی بود که مبدع و مکتشف ساعت های مکانیکی مورد استفاده قرار گرفته تا امروز شناخته می شود. به هر حال کشف ابتدایی او سیستمی بود که با آب چکیدن کار می کرد بعدها نوع پیشرفته آن با کارکردی نظیر نوع اولیه آن وارد بازار شد. مدلی پیچیده تر از آن ۲۰۰ سال بعد توسط سو سانگ ایجاد شده و مورد استقبال عموم قرار گرفت.

9 اختراع برتر چینی ها

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه