- ازدحام سکوت - با موسیقی عماد توحیدی منتشر می‌شود

جوان ایرانی - عماد توحیدی از انتشار «ازدحام سکوت» از سوی موسسه نی‌داوود خبر داد و افزود: در این مجموعه 17 غزل از غزلسرای ارفع کرمانی توسط بهروز رضوی خوانده و با همکاری بهنام شهرکی برای هر شعر، موسیقی مستقل ساخته شده است.

این آهنگساز و نوازنده سازهای کوبه‌ای اشاره به سازبندی مجموعه «ازدحام سکوت» گفت: در این آلبوم از صدایی سازهایی چون پیانو، گیتار، ویولن سل، گیتار بیس و همچنین سازهای کوبه‌ای بهره گرفته شده و نوازندگی قطعات را شروین شهبازی، کریم قربانی، بهنام شهرکی برعهده دارند.آساره آسارکی و وحید اقدمی هم در اجرای بخش آوایی با ما همکارزی می‌کنند. البته خود من هم نوازنده سازهای کوبه‌ای هستم.

توحیدی در پاسخ به این‌که چرا در ساخت این قطعات از موسیقی ایرانی استفاده نکرده گفت: استفاده از سازهای ایرانی به صورت سولو، بارها در دیگر تجربیات شعرخوانی انجام شده و بهتر این است که مخاطب، فضاهای جدید موسیقایی را به موازات شنیدن غزل فارسی تجربه کند.

آهنگساز آلبوم«کولی‌کوبی»،بن‌مایه شعرهای ارفع کرمانی را اجتماعی دانست و افزود: تجربه ساخت موسیقی برای خوانش این اشعار برایم جذاب بوده و هست. نهایت تلاش من و بهنام شهرکی در این اثر، نزدیک شدن به فضای ذهنی شاعر و معنای مورد نظر او با استفاده از سازوکاری متفاوت با کهن الگوهای موسیقی ایرانی است.

آلبوم «ازدحام سکوت» که هم‌اکنون در مرحله ضبط صدای سازهاست، عنوان مجموعه‌ای از شعرهای سیدمحمود توحیدی(ارفع کرمانی) است که با دکلمه بهروز رضوی و موسیقی عماد توحیدی، از سوی انتشارات نی‌داوود و با حمایت بیمه سامان منتشر می‌شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه