- ایران ناشناخته - ، راهنمای گردشگران خارجی می‌شود

ـ گردشگری ـ همزمان با فصل پیک سفرهای بین‌المللی، سامانه راهنمای گردشگران خارجی پایتخت با حضور احمد مسجدجامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران به صورت رسمی رونمایی شد.

احمد مسجدجامعی طی سخنانی در آئین رونمایی از بخش انگلیسی پرتال «بزنیم بیرون»، با اشاره به معرفی بیش از هزار نقطه توریستی در سامانه راهنمای گردشگران خارجی شهر تهران، گفت: با توجه به تنوع موجود در حوزه فرهنگی ایران به راحتی می‌توان این نقاط توریستی را به پنج هزار نقطه تبدیل کرد؛ همچنان که کاخ گلستان به تنهایی 5 هزار مدخل دارد و اینگونه نیست که بگوییم کاخ گلستان تنها یکی از نقاط توریستی شهر تهران است.

وی با تاکید بر ضرورت عمق بخشی و توجه به نگرش کیفی برای معرفی تهران به گردشگران خارجی تصریح کرد: به عنوان نمونه می‌توان فرهنگ غذایی ایران و تفاوت آن با فرهنگ غذایی سایر کشورها، سفره ایرانی و فهمی که از آن وجود دارد، وسایل سفره، نوع چینش و نوع ظروف، نحوه استفاده از هر غذا، آداب سفره و غیره را به گردشگران خارجی معرفی کرد و بدون شک این کاری است که تأثیر زیادی برای آنها به دنبال خواهد داشت.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: کسی که ایران را برای سفر انتخاب می‌کند، جزو توریسم فرهنگی به شمار می‌رود چرا‌که ایران تمامی جذابیت‌ها برای گردشگری فرهنگی را دارد و در طبیعت، آئین، آداب، رسوم، فرهنگ و حتی غذای ایرانی نیز جنبه فرهنگی غالب است.

مسجد جامعی با اشاره به پرداختن به اجزا برای انتقال حس به گردشگران خارجی، اظهار داشت: باید برای معرفی طبیعت پایتخت و میراث طبیعی تهران به گردشگران خارجی نیز اقدام مناسبی صورت گیرد چراکه بسیاری از محلات تهران به نام درخت و گل نامگذاری شده است؛ در کنار این تنوع گروه‌ها، ادیان و اقوام مختلف در تهران وجود داشته است که این موضوع با معرفی مساجد، کنیسه، آتشکده، کلیسا و غیره در این سامانه دیده شده است.

وی با چهار فصل خواندن شهر تهران گفت: همچنان که در زمستان در حالی که شمال تهران بارش برف و امکان اسکی فراهم است، در مناطق جنوبی تهران شاهد تنوع آب و هوایی هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان ایران را کشور راز آلود توصیف کرد و گفت: در همه جای دنیا رازآلود بودن ایران را حس می‌کنند چرا‌که این محصول قرن‌ها تمدن ایرانی است و به همین جهت بسیاری از افراد دوست دارند که ایران را کشف کنند. به عبارت دیگر توریسم فرهنگی به دنبال گمشده‌ای می‌گردد که به واسطه این سامانه می‌‌تواند آن را کشف کند.

محمد جواد رفیع پور، مدیر پروژه جامع گردشگری، تفریح و سرگرمی «بزنیم بیرون» نیز با اشاره به راه اندازی سامانه راهنمای گردشگران خارجی پایتخت به زبان انگلیسی، تاکید کرد: این سامانه با عنوان «ایران ناشناخته» به آدرس اینترنتیwww.unknowniran.com راه اندازی شده که در آن همه اطلاعات مورد نیاز گردشگران خارجی در قالب 9 دسته بندی و 55 بخش در اختیار آنها قرار می‌گیرد تا بتوانند برنامه ریزی مناسبی برای سفر خود به شهر تهران داشته باشند.

به گفته وی این پورتال با راه اندازی بخش‌های طبیعتگردی، گردشگری تاریخی، فرهنگی، ورزشی و شهری، معرفی هتل‌ها و مراکز اقامتی، مراکز خرید و فروشگاه‌های صنایع دستی، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و ارائه اطلاعات توریستی کامل درباره امکانات موجود در شهر تهران، به دنبال ارائه تمامی اطلاعات مورد نیاز گردشگران ��ارجی برای سفر به پایتخت است.

مدیر پروژه جامع گردشگری «بزنیم بیرون» یادآور شد: این پروژه با راه اندازی سامانه برنامه ریز سفر و تفریح شهری، سامانه مسیریاب اماکن توریستی، نقشه جامع گردشگری شهر تهران و بانک اطلاعاتی جاذبه های گردشگری کلیه نیازهای گردشگران خارجی از بدو ورود به پایتخت تا پایان سفر در شهر تهران را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی در پایان گفت: پروژه بزنیم بیرون پس از راه اندازی بخش ویژه استان های تهران، فارس و قزوین و رونمایی از سامانه ویژه گردشگران خارجی به زودی با راه اندازی سامانه‌های مالتی مدیا، توسعه زبان‌های خارجی و گسترش شهرهای تحت پوشش، ارائه اپلیکیشن‌های تلفن همراه و غیره طیف گسترده‌ای از خدمات در حوزه گردشگری و تفریح را به مخاطبان خود ارائه خواهد داد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه