- زیست توپ - امشب به - لیونل مسی - می‌رسد

– گردشگری – ماجرای«زیست توپ» و اهدای آن به «لیونل مسی» در بازی که قرار است امشب بین ایران و آرژانتین برگزار شود از زمانی کلید خورد که نقش بستن طرح یوز روی لباس ملی پوشان مورد تایید فیفا قرار گرفت.

اینگونه بود که طرح دیگری تحت عنوان “کودک، محیط زیست، صلح، فوتبال نیز کلید خورد.

«آرش نورآقایی» یکی از فعالان محیط زیست و گردشگری و ایده پرداز این طرح در گفت و گو با CHN‌گفت: «بر اساس سیاهه‌ قرمز اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط زیست بیش از 2300 گونه حیوانی در سراسر جهان در خطر انقراض قرار دارند. از این رو گروهی از جوانان ایرانی بر آن شدند تا بخشی از سهم خود را در قبال این مسئولیت در قالب اجرای یک طرح با هدف ایجاد آگاهی یکپارچه به انجام برسانند.»

او افزود: «در این راستا، طرح “کودک، محیط زیست، صلح، فوتبال” با محوریت تولید محتوا بر پایه مشارکت مردم و به ویژه کودکان 32 کشور شرکت‌کننده در جام جهانی فوتبال 2014 برزیل برای معرفی برخی از گونه‌های در حال انقراض دنیا آغاز به کار کرد.»

 - زیست توپ - امشب به - لیونل مسی - می‌رسد - تصویر 1

بر اساس آمارهای منتشر شده، می‌دانیم حدود سه و نیم میلیارد نفر از مردم سراسر دنیا تماشاگر بازی‌های جام جهانی فوتبال 2014 برزیل خواهند بود، از این رو بهترین فرصت اطلاع رسانی برای حفاظت از محیط زیست در جریان این بازی‌ها وجود دارد.

در این راستا 32 گونه از گونه های در معرض خطر کشورهای شرکت کننده در جام جهانی 2014 شناسایی و در نهایت نقاشی گونه‌ها بر روی یک توپ فوتبال به نام “زیست توپ” نقش بست. این توپ قرار است امشب هنگام بازی تیم‌های ایران – آرژانتین توسط «جواد نکونام» به «لیونل مسی» اهدا شود.

به گفته نورآقایی، در این راستا ساختت ترانه “اشک سیاه” به زبان انگلیسی توسط گروه “خورشید سیاه” برای یوزپلنگ آسیایی به عنوان یکی از گونه های در معرض خطر،ایجاد صفحه فیس بوک برای پروژه با عنوان، Children, Environment, Football ساخت 32 عروسک از 32 گونه در معرض خطر و... از جمله فعالیت‌هایی بود که انجام شد.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه