- پورناظری ها - درگذشت - عباس کمندی - را تسلیت گفتند

- گروه فرهنگ و هنر- در پی درگذشت و خاکسپاری عباس کمندی نمایشنامه نویس، نویسنده و آهنگسازی که تحقیقات فراوانی در زمینه آیین ها و سنت های ایرانی انجام داد، کی خسرو پورناظری و پسران وی درگذشت او را تسلیت گفتند.

به گزارش CHN، کیخسرو، تهمورس و سهراب پورناظری در پیامی درگذشت عباس کمندی، هنرمند برجسته کرد زبان را تسلیت گفتند. در این پیام آمده است : « هنوز بار فقدان محمدرضا لطفی ، آهنگساز برجسته و خستگی ناپذیر بر شانه موسیقی سنگینی می کند و حالا خبر رفتن یکی از برترین موسیقی دانان و پژوهشگران کرد ، "عباس کمندی" را باید به سوگ بنشینیم.»

در ادامه آمده است:«به راستی بسی جانکاه است که هنرمندی در زمان کارایی و تواناییش رخت از جهان بربندد و هنرش را ناتمام بگذارد. عباس کمندی یکی از هنرمندانی بود که در زمینه های مختلف هنری از نویسندگی و نمایشنامه نویسی تا تحقیق در موارد گوناگون فولکلریک و آیینی و سنتی و آهنگسازی و خوانندگی دستی توانا و ذوقی سرشار داشت. او در این زمینه ها آثار متعددی منتشر کرده به خصوص آلبوم هایی که با آهنگسازی و خوانندگی او منتشر شده اند گواهی بر این اندیشه اند. کمندی با همکاری کامکارها به خصوص ارسلان کامکار آلبوم هایی را منتشر کرده که همگی بسیار موفق بوده اند. او گرچه صدای ظریف و دودانگی داشت، بسیار استادانه میخواند و صدایش تاثیر بسیاری بر شنوندگان آثارش داشت. با اندوه فراوان این ضایعه هنری را به خانواده ایشان و هنردوستان موسیقی به ویژه مردم کرد تسلیت می گوییم. روانش شاد.»

عباس کمندی در سن 62 سالگی صبح روز پنجشنبه، اول خردادماه، بر اثر ایست قلبی در بیمارستان توحید سنندج درگذشت. پیش تر نیز مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برخی از هنرمندان همچون هوشنگ کامکار درگذشت وی را تسلیت گفتند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه